Caddebostan 0216 478 59 98
slider slider slider slider slider slider slider

BABOR Cilt Bakımları

Mini Cilt Bakımı: Cilt analizi yapıldıktan sonra, temizleme ürünleriyle temizliği yapılıp, uygun maske ve nemlendiricilerle yapılan bakım.

Sistem Gold ( Klasik Cilt Bakımı): Her cilt tipinin gereksinimlerine karşılık veren, cildinizi temizleye besleyen ve nemlendiren Babor yüz bakım ürünleri, cildinize özel tekniklerle uygulanırken ipeksi, pürüzsüz genç ve canlı bir görünüm sağlayacak.


Pure Bakım: Karmadan yağlıya dönük ve problemli ciltlere yönelik kur olarak uygulanan bakım sistemi salisilik asit ile cilt üzerindeki yağlanmaya bağlı kirlerin arındırılmasını çay ağacı yağı sayesinde cildin yenilenmesini sağlar temiz, mat ve sağlıklı bir görünüm ve berrak bir cilt kazandırır.


Hassas ve Kuperozlu Cilt Bakımı: Cildin hassasiyet oluşumuna karşı direnç arttırır, nemlendirir ve cildin kendi koruma sistemini güçlendirir. Langerhans hücrelerini ve cildin bağışıklık sağlayıcı ve koruyucu önlemlerini destekler, yumuşak ipeksi ve esnek bir cilde hazırlar.


Baborganic Cilt Bakımı: Dağlardan gelen saf aktif maddelerin gücüyle cildi rahatlatır, canlılık kazandırır ve enerji verir. Karla kaplı tepelerin büyüsü içinde rahatlatıcı bir gezi.


Firming Algae: Cildi rahatlatan ve pürüzsüzleştirerek tazelik ve rahatlık hissi veren bir bakım. Tüm yüze yapılan temizleme ve arındırma işleminden sonra uyulama yapılır göz çevresine özel uygulanan yosun plastik madde, ödem atıcı etkisiyle cildi rahatlatır, yatıştırır ve kırışıkları açar. Bakım sonunda ciltte nemlenme ve rahatlama hissedilir.


Crash Kur Bakım: Nemsiz ve yıpranmış cilde yeniden yapılandıran muhteşem bir bakım. Uygulamada cilt temizlendikten sonra peeling işlemi ile ölü hücrelerden arındırılır. Arındırmanın sonunda Babor’un yoğun nem vere ampulleri, cilt doyuma ulaşana kadar yedirilir. Bakım sonunda cilt dolgun, ışıltılı ve canlı bir görünüm kazanır.


Collagen Biomatrix Face (Yoğun Kolajen Bakımı): Özel serumlarla ve %100 saf kolajen maske yardımı ile kırışıklıkların derinliklerini azaltan, cildin elastikiyetini destekleyip, canlandıran bir bakımdır. Cilde nem depolar, genç, dolgun ve düzgün bir cilt için bağ dokusunu kuvvetlendirir.


Skinovage (Mimical Control): Güncel aktifler içeren özel seriler ile yapılan bakımlardır. Mimik çizgilerini hafifleten, yoğun nem veren, cildinize oksijen desteği sağlayan ve Vitamin E ile canlılık kazandıran bakımlar.


Ultra Confort Bakımı: Cilt dokusunun elastikiyetini arttıran ve sıkılığını koruyan bakım, ultra confort mask uygulaması ile aktif maddelerin cilde nüfuz etmesini sağlar. Bakım sonunda cilt yeniden yapılanarak enerji kazanır.


Hsr De Luxe Ultimate Anti Aging: Bakımdan hemen sonra daha genç görünmenizi sağlayan, yeni yaşam enerjisi veren lüks lifting bakımı. 4 yönlü lifting etkisi ile yıpranmış cildinizi yeniden yapılandırır. Uygulamada multitendyn(bezelye, soya fasulyesi) ile doyurulmuş pamuk lifleri maskesi ile cilde elastikiyet kazandırır. Uygulamadan hemen sonra cildinizdeki müthiş farkı göreceksiniz. Cildinizde daha ışıltılı ve genç görüntü için…


Derma Refiner Bakım: Leke giderici, renk açıcı bakım.


Hsr lifting-Extra Firming Bakımı: Extra kalitede güzellik zirvesi. Yeni jenarasyonunun yüz liftingi-genç düzgünlük, gerilme gücü ve elastikiyet için, eksiksiz etki ve zevk !

BABOR Vücut Bakımları

Vücut Cilası: Cildinize benzersiz ışıltı veren deniz tuzları, bitki özleri ve volkanik çamur granülleri birbirinden güzel kokulu masaj yağları harmanı ile karıştırılıp muhteşem bir arınma için tüm vücudunuza uygulanır. Yapılan uygulama sertleşmiş bölgeleri yumuşatır. Size ışıltılı, tazelenmiş bir cilt bırakır.

Algea Powder: Babor’a özel yosun özleri cildinizi ve dokuları toksinlerden arındırır. Vücutta eksik olan mineralleri tamamlar, metabolizmayı hızlandırır.


Dekolte ve Göğüs Bakımı: Göğüs dokusunun elastikiyetini arttıran ve sıkılığını koruyan bakım, ultra comfort mask uygulaması ile aktif maddelerin cilde nüfuz etmesini sağlar. Bakım sonunda cilt yeniden yapılanarak enerji kazanır.


Vücut Peeling: Deniz Tuzu veya Esmer Şeker ile yapılan tüm vücut peelingi ile pürüzsüz ve ipkesi bir ene kavuşacaksınız.

SOTHYS Cilt Bakımı

Sothys cilt bakım uygulamaları;Temel (klasik) Cilt Bakımı ve Profesyonel Kit Bakımları olmak üzere 2 gruptan oluşur.

1)Temel Cilt Bakımı Uygulamalarında;

Cilt yapısına uygun ürünlerin seçilmesi ve uygulanması ile gerçekleşir.Temel Bakım; cildi ölü hücrelerden arındırmak,rahatlatmak ,ihtiyacı olan nem ve oksijeni sağlamak  amacı ile uygulanır.

Kuru/Hassas,Yağlı,Karma/Normal ve Kılcal damarlı  olarak belirlenen ve cilt yapısına uygun süt&tonik,peeling,maske, ,ampul, serum,krem ve en son güneş koruyucu ile bakım sonlandırılır.

Sothys temel bakımında iki kez peeling uygulaması yapılır.İlk olarak Biological Skin Peeling ile cilt yüzeyinden ölü hücreler arındırılır ve cilt bir sonraki derinlemesine temizlik için hazırlanır.Ardından Desquacream olarak adlandırılan enzimatik peeling ile cilt yüzeyinden bazal tabakaya kadar inerek derinlemesine cilt temizliği yapılmış olur.

2)Profesyonel Kit Bakım Uygulamalarında;

Cildin ve kişinin ihtiyacına uygun olarak,özel aktif içerik seçimi ile belirli bir amaca yönelik geliştirilen bakım kitleridir.Kit bakımlarında ;cildin derinlemesine temizlenmesinin yanı sıra düzenli uygulamalar ile ciltteki problemleri gidermeyi hedefler.Ayda iki(2) kez uygulanması önerilir.

Cildin ihtiyacına yönelik seçilebilecek ‘Profesyonel Kit Bakımları ‘ nelerdir?

KIRIŞIKLIK ve ELASTİKİYET KAYBI  >>>  COLLAGEN HYALURONIK INTENSIVE TREATMENT

NEMSİZLİK VE  KIRIŞIKLIK  >>> HYDRA3HA (TRIPLE HYALURONIK ASİT)

NEMSİZLİK  >>> HYDRADVANCE

GÖZ ÇEVRESİ  >>>  EYE CONTOUR TREATMENT

AKNE  >>> CORRECTING PROFESYONEL TREATMENT

LEKE VE YENİLEME  >>> RESURFACING PEELING TREATMENT

HASSASİYET  >>> EAU TERMAL SPA SENSETIVE SKIN

SEZON BAKIMI  >>> SEASONAL CARE

LUXURY CARE  >>> SECRET DE SOTHYS

Yapılan bakımın etkisini uzatmak ve kalıcılığını arttırmak için haftalık ev bakımına devam edilmesi önerilir.Bunun için en alternatif ikili olan Biological skin peeling ve Desquacream ile başlanabilir.Günlük kullanılacak serum ve krem iklisi ise cildin nem seviyesi korunur,daha sağlıklı,canlı ve net bir cilt görünümüne sahip olunur.

Leke Bakımı

Ciltte oluşan lekeler için çözüm arayışları başladı. Kusursuz güzelliğin en önemli sembolü pürüzsüz ciltlere kavuşmak ise hayal olmaktan çıktı. Her tür leke tedavisinde kullanılan mucize yöntemler ise ilk seansta etkisini gösteriyor. Ağrısız, sızısız gerçekleşen tedavilerden sonra kişi hemen normal yaşantısına dönebiliyor.

Güneş lekelerinden kurtulabilir miyim? 
Güneş lekesi yani lentigo çillerle karışan bir deri renk bozukluğu hastalığıdır.Güneş lekesi   çilden daha koyu renklidir.Yaz kış deride kalır. Yaz aylarında rengi koyulaşır.
Güneş lekesinin çeşitleri vardır. (Özellikle açık tenli kişilerde güneşe maruz kalan deri alanlarında  görülür. El sırtı,yüz,omuz, sırt ve göğüs ön yüzde ortaya çıkar.Özellikle güneş yanıklarından sonra, sırt, omuz ve gövdede derinin soyulmasını takiben yaygın bir şekilde deride belirebilir.)
Birkaç seansta tamamına yakın olarak silinebilirler.
Özellikle daha derin olan lekeler de melasma türü lekeler yüzde görülen daha derin kahve renkli oluşumlardır. Güneş lekesi oldukça yaygın bir problemdir Koyu tenli kişilerde daha sık ortaya çıkar. Melasma ise en zor tedavi edilebilenidir.
Yüzdeki güneş lekeleri genellikle üst dudak yanaklar ve alın gibi güneşe açık  bölgelerde gözlenir.

Gebelik lekeleri kaybolabilir mi?
Hormonların etkisiyle oluşan hamilelik lekeleri, hamileliğin ikinci üç aylık döneminde ortaya çıkıyor. Son üç aylık dönemde biraz daha belirginleşiyor.Gebelik lekeleri, tedavisi zor lekelerden biridir.Hamilelik lekelerinin bir bölümü, hamilelik bittikten sonra yavaş yavaş kaybolur. Gebelik lekelerinin yüzeyel olanları peeling ve krem tedavilerine iyi cevap verir. Derin gebelik lekeleri için, son zamanlarda özel lazer sistemleri kullanılmaktadır. Elde edilen sonuçlar oldukça başarılıdır.

Leke tedavisinde kesin sonuç alabilir miyim?
Cilt tipi ve uygulanan yönteme göre sonuçlar değişebilir. Lekelerin temizlenme oranı %75-90 civarındadır. Yüzeysel yerleşimli lekeler tedavi sonrası tamamen temizlenir.

Tedavi kaç seans sürer?
Lekelerin cildin katmanlarında hangi seviyeye kadar uzandıkları çok önemlidir. Bu nedenle yüzeysel lekeler (çiller, yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri gibi) genellikle 1-2 seansta tedavi edilirler. Ancak daha derine uzanan lekeler 6-8 seansta tedavi edilirler. Seans aralıkları 2 haftadır.

Sonuçları ne zaman görmeye başlarım?
Tedavi sonuçları ilk seansdan sonra ortaya çıkmaya başlar.