Caddebostan 0216 478 59 98
slider slider slider slider slider slider slider

Cryo Four S Lipoliz

İstenmeyen bölgesel yağlar, bayan erkek günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir. Ne yazık ki, eskiye oranla oturarak, masa başında yapılan işler arttıkça, bu sorunun çözümüne yönelik pek çok teknoloji de sunulmaya başlanmıştır.

Bu konuda en son teknoloji ise, ‘Soğuk Lipoliz Yöntemi’. Bu yöntem, bugüne kadarki yöntemlerden daha gelişmiş ve farklıdır. Vücutta istenmeyen yağ birikimi olan bölgelerdeki yağları, belirli dereceye kadar, etraftaki diğer dokulara zarar vermeden soğutarak , zarlarını eritip vücudun çöpçü hücreleri olan makrofajlar tarafından emilerek yok edilmesi esasına dayanan bir vücut biçimlendirilme yöntemidir (tedavisidir). Yöntem gayet kolaydır; Cihaz, özel bir başlığa sahiptir. Yağ eritilmesi istenen bölgeye bu özel başlık yerleştirilerek tedaviye başlanır. Başlık konulduğu bölgeyei soğutur, herhangi bir acı, ağrı duymadan 45 dakika boyunca tedaviye devam edilirken, hasta bir yandan dinlenir. 45 dakikadan sona erdiğinde, cihaz işlemi durdurur ve hasta hemen normal hayatına geri dönebilir. Sonuçlar uygulamadan hemen sonra çok hafif olarak başlar ve en iyi sonuçlar 2 ila 4 ay sonrası alınır.

Şu andaki başlıkları ile, üst ve alt karın bölgeleri, basenler, bel yan yağları, sırt bölgeleri, basenler, iç bacaklarda çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Soğuk Lipoliz Sistemi Nasıl İncelme Sağlar?

Uygulanan 45 dakikalık uygulama esnasında, deri altındaki yağ tabakası deriye zarar vermeden kusursuz bir kontrol ile soğutulur. Uygulanan soğutma yağ hücrelerinin apoptozis sürecine girmelerine neden olur. Apoptozis; yağ hücre fonksiyonları küçülmesi geri dönüşümsüz kaybı anlamına gelir. Ölü yağ hücreleri vücudun doğal enflamatuvar sistemi ile vücuttan atılarak, zaman içersinde yağ tabakasında önemli bir miktarda incelme meydana gelmesini sağlar.

Hamileler başta olmak üzere, 18 yaş altındakilere, kriyobulinemi (kriyoglobülin) olarak bilinen ve laboratuvar koşullarında vücutta 37c nin altında çökelen proteinlerin var olması), paroksismal cold hemoglobinüri (soğukta beliren morluklar), raynaud sendromu (soğuktan dolayı kan damarları kasılır ya da daralır ve kan akımı büyük ölçüde azalır) gibi hastalıklarda uygulanamıyor. Bahsedilen hastalıklara sahip olmayan kişilere uygulandığında, herhangi bir yan etkisi gözlenmemiş olup, tedavi yerlerinde geçici morarma, hafif sertlik gibi durumlar nadirde olsa ortaya çıkabilmektedir.

Cryo Lipoliz (Soğuk lipoliz) yağ hücrelerinin parçalanmasını hızlandırır ve metabolizma aracılığıyla vücuttan atılmasını sağlar. Bu sayede deri altındaki yağ tabakası incelir.

Cryolipoz (Soğuk Lipoliz) ve Cryo Elektroforez Uygulama Alanları

 • Yağ Hücrelerini dondurarark öldürür
 • Yüz & Vücut Sıkılaştırma & Lipoliz
 • İğnesiz Mezoterpi
 • Kök Hücre
 • Lazer Sonrası bakım ( Fraksiyonel , Roller, IPL )
 • C Vitamini Bakımı
 • Cilt tonu ve dokusu için bakım
 • Acı hafifletme

Lenf Drenaj

Lenf drenaj sistemi vücudumuzda biriken ödemlerin atılmasını sağlayan hücre ve dokulara besin taşıyan kısacası vücudumuzu yenileyen beyaz kan dolaşımına denir.

Lenf Dolaşım Sistemi Neden Hızlanmalı ki?

Suyu hergün değiştirilen bir havuzda mı yüzmek istersiniz yoksa haftada bir değiştirilen havuzda mı? Elbette ki suyu hergün değiştirilen bir havuzda yüzmek isteriz. Vücudun lenf sistemini de buna benzetirsek fazla hata yapmış olmayız. Vücudun lenf sistemi ne kadar hızlı olursa vücutta biriken zararlılara o kadar az maruz kalmış oluruz.

Lenf Drenaj Hangi Tedavilerde Kullanılır?

 • Hastalık sonrası vücutta oluşan ödemlerde,
 • Selülitleri gidermede,
 • Zayıflama tedavilerinde - destekleyici olarak,
 • Hamilelik sonrası oluşan varislerin giderilmesinde - destekleyici olarak ve nekehat dönemi sonrası,
 • Vücutta biriken toksinlerin atılmasında...

Lenf Drenaj Her Kişiye Uygulanır mı?

 • Yüksek tansiyon hastalarında,
 • Hemeroid / basur hastalarında,
 • Diyabet / şeker hastalarında,
 • Kemik erimesi hastalarında,
 • Hamilelerde kullanılması sakıncalı olup uzman hekim kontrolünde uygulama yapılmalıdır.

Lenf Drenaj Her Bölgeye Uygulanabilir mi?

Lenf drenaj uygulaması gereği zaten tüm vücudu saran bir tedavi şeklidir. Bu yüzden vücudun tamamına uygulanır. Bölgesel anlamda her hangi bir sakıncası yoktur.

Lenf Drenaj Seans Sayısı

Lenf Drenaj seans sayısı tedavi türüne ve kişiden kişiye farklılıklar gösterir. Tedaviyi destekleyici olarak yapıldığında seans sayısı asıl tedavi türüne göre belirlenmektedir. Selülit tedavilerinde ortalama 10 - 15 seanstan sonra sonuç alınması mümkündür.

Lenf Drenaj Seans Süresi ve Seans Aralıkları

Lenf Drenaj seansları yaklaşık 20 - 30 dk. Sürmektedir. Kişiye göre 2 - 3 gün aralıklarla uygulama yapılmaktadır.

Lenf drenajın vücuda bir zararı olur mu?
Şu ana kadar zararı olduğuna dair her hangi bir klinik çalışmaya rastlanılmamıştır.

Lenf drenaj ağrılı / acılı bir tedavi midir?
Kesinlikle uygulama sırasında herhangi bir ağrı veya acı duymazsınız. Dilerseniz tedavi sırasında gazete, dergiler okuyabilir tabletinizle zaman geçirebilirsiniz…

Lenf drenajın yan etkisi var mıdır?
Herhangi bir yan etkisi yoktur.

Ultrasound

Yağ hücrelerini ameliyatsız yok eder, vücudunuzu ağrısız sızısız şekillendirir.

Ameliyatsız ve ağrısız, liposuction etkisi yapan, istenilen bölgeden incelme sağlayan mucize cihaz...
Yağ hücrelerinin vücudun belli bölgelerinden tamamen yok edilmesi artık mümkün. Yıllardır yok etmek için uğraş verilen özellikle karın, kalça, basen ve iç bacakta zaman ile oluşan yağlar mucize cihaz ami cavitasyonla ortadan kalkıyor. En önemlisi ameliyat masasına yatmadan, ağrısız, sızısız…

ULTRASOUND NEDİR?

Işın, basınç ve rezonans dalgalarının aynı zamanda yağ dokusuna iletilmesi ile stabil bir ultrasound ortaya çıkar. Bu şekilde yağ hücrelerinde hızlı bir şekilde üst ve alt basınç arasında bir değişim olur. Yağ hücresindeki bu hızlı basınç değişikliği hücre içerisinde stres oluşturan küçük kabarcıklar meydana getirir.
Yağ hücresi elastikliğini kaybeder ve yağ hücresinin çevrelediği ince membran, geçirgenlik özelliğini ve sürekli depolama yitisini kaybederek tekrar oluşmamak üzere patlar ve parçalanır. Uygulanan bölgede liposuction (ameliyat ile yağ aldırma) etkisi yapar. Ultrasound uygulamasında diğer doku ve organlar zarar görmez.

ULTRASOUND CİHAZININ ETKİLERİ NELERDİR?

Uygulama yapılan alanlarda mevcut yağ hücrelerinin zarları parçalanır. Bu şekilde zarar görmüş olan yağ hücresi makrofajlar tarafından doğal yollarla yok edilir. O zamana kadar depolanmış olan yağ, saran dokuya nüfuz eder ve doku sıvısı ile bir emisyona karışır. Vücuttaki doğal süreç ile yağ asitleri yapı değişikliğine uğrar. Yetişkinler, normal koşullarda tekrar yeni yağ hücreleri oluşturamadıkları için hasar görmüş yağ hücrelerinin sayısı sürekli azalır. Vücut serbest kalan yağı, hücrelere tekrar depolayamayacağı için enerji olarak kullanır.

ULTRASOUND NASIL UYGULANIR?

Ultrasound ile uygulanan tedavilerden cerrahi müdahale gerekmeden, ağrı söz konusu olmadan çabuk sonuç alınır. Seans süresince kulak içinde net olarak bir ses duyulur. Bu metodunun belirgin özelliğidir.
Sadece yağ hücreleri üzerine uygulanan metod frekans ve dalgaların birbirine karışmaması nedeni ile diğer dokuları etkilemez ve zedelemez.
Gerektiğinde uzman tarafından bir hafta sonra tekrar edilir ve arzu edilen vücut hatlarına ulaşana kadar bu tedavi tekrarlanır. Seans sayısı yağ deposunun büyüklüğü ve pozisyonuna bağlıdır. Edinilen tecrübelere göre yaklaşık olarak 6 seans gereklidir.
Tedavinin bize sunduğu en büyük avantaj istediğimiz bölgeden incelme fırsatı sağlamasıdır.
En büyük avantajı ise büyük alanda ve lokal yağlanmalarda çalışılabilmesi ve yağ depolarının vücuttan uzaklaştırılmasıdır. Ultrasound işlemi sonrası parçalanan yağ hücreleri; serbest yağ asitlerine dönüşür ve vücut tarafından enerji olarak harcanır. Yağ asitlerinin vücut tarafından hızlı atılması için bu dönemde kişi düşük yağlı diyet ile beslenmeli egzersiz programı uygulamalıdır. Ultrasound ile artan serbest yağ asitlerini tüketmek için yaklaşık 5 gün boyunca sıfıra yakın yağ içeriği olan diyet izlenmesi gerekmektedir. Burada amaç açığa çıkan kendi yağınızı enerji olarak kullanmaktır.
Bu zamana kadar birçok yöntem deneyip sonuç alamadığınızı düşünüyorsanız size özellikle karın, basen ve bacaklarda kesin sonuç veren çok özel bir cihaz sunuyoruz. Alacağınız sonuç sizi fazlasıyla mutlu edecek.

ULTRASOUND CİHAZININ AVANTAJLARI NELERDİR?

 • Dokuda sıkılaşma ve toparlanma gerçekleşir, selülit görüntüsü azalır.
 • Cihazla anında görülebilen tedavi başarısı elde edilir.
 • Yağ hücrelerinin etkili bir şekilde ağrısız olarak parçalara ayrılması sağlanır.
 • Tıbbi ve dermatolojik olarak test edilmiştir.
 • Uygulama sonrasında günlük yaşama devam edilebilir.
 • Ameliyat ve cerrahi müdahale gerektirmez.
 • Narkoza gerek yoktur.
 • İlaç alınmasına gerek yoktur.
 • Uluslar arası uygulama ağına sahiptir.
 • Güvenilir uygulamalar ile tedavi sonrası iz bırakmaz.

ULTRASOUND TEDAVİ SONUÇLARI NELERDİR?

Dokunun yapısına, tedaviye ve vücudun göstermiş olduğu reaksiyona göre ilk seans sonrası birkaç santimetreye varan bir azalma gözlenebilir. Tedavi serisine başlamadan önce ve sonra entegre olmuş vücut analiz sistemi ile yağ kitlesi belirlenir ve başlangıçtaki değerler ile karşılaştırılır.

Uygulama yapılamayan durumlar:

 • Kronik damar yetmezliği.
 • Ateşli hastalık. (Dönemsel.)
 • Böbrek yetmezliği.
 • Orta ve iç kulak rahatsızlığı.
 • Karaciğer hastalıklıları.
 • Kalp pili taşımak.
 • Gebelik.
 • Metabolik hastalıklar.
 • Uygulama bölgesinde cilt rahatsızlığı; lezyon, kızarıklık, enfeksiyon gibi durumlar.

Radyo Frekans

Radyofrekans teknolojisi, diyet ve egzersize drençli lokalize yağların ısı yoluyla parçalanarak lenf kanalları yoluyla vücuttan atılmasını sağlar.

Liposuction Öncesi Radyofrekans

Estetik ve plastik cerrahların çoğu liposuction ameliyatı öncesinde ve sonrasında radyofrekans uygulanmasını önermektedirler. Liposuction öncesinde radyofrekans ile yağ dokularının uyarılarak harekete geçirilmesi liposuctionın başarısını artırmaktadır. Liposuction sonrası ise alınan yağ hücrelerinden boş kalan gevşemiş deri dokusununsıkılaştırılması için önerilmektedir. Liposuction ameliyatı sırasında ne kadar dikkatli olunursa olunsun her bölgeden eşit miktarda yağ çıkarılması mümkün değildir. En başarılı ameliyat sonrasında bilelLiposuction yapılan bölgede ondülasyon denilen dalgalanmalar görülebilir. Liposuction ile incelmeyi elde eden hasta bu görünümü ile tekrar çare aramaya başlar. Eskiden fizyoterapistler tarafından çözülmeye çalışılan bu sorun günümüzde radyofrekans uygulaması ile sona ermiştir.

Radyofrekans Her Kişiye Uygulanır mı?

 • Parkinson, ms, epilepsi, kanser-cilt kanseri vb. hastalarında,
 • Hamilelerde,
 • Kalp pili kullanan kişilerde,
 • Vücudunda büyük metal protez bulunan kişilerde radyofrekans uygulaması yapılamıyor.

Radyofrekans Seans Sayısı

Tedaviler kişiden kişiye ve tedavisi amaçlanan bölgeye göre değişmekle birlikte ortalama 10 - 12seans arasında başarı sağlanır.

Radyofrekans Seans Süresi ve Seans Aralığı

Radyofrekans seans süresi ortalama göbek ve basenler için 20 - 40 dk., bacak ve kalça için ise 45 ila 60 dk. Arasında sürmektedir. Seanslar arasında kişiye göre 2 ila 4 haftalık bir ara verilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Radyofrekans ağrılı / acılı bir tedavi midir?
Radyofrekans sırasında hiçbir acı ve ağrı hissetmezsiniz. Cilt üzerinde hafif bir ısı hissedersiniz.

Radyofrekans uygulamasında cilt renginin tedaviye bir etkisi var mı?
Hayır cilt renginin tedaviye bir etkisi yoktur. Her cilt tipine ve rengine uygulama yapılabilir.

Radyofrekans zararlı mıdır?
Son derece güvenli ve sağlıklı bir yöntem olan radyofrekans uygulaması uzman kişiler tarafından uygulandığı takdirde hiçbir zararı yoktur.

Radyofrekansın yan etkisi var mıdır?
Radyofrekansın geçici bir süre için ciltte kızarıklık dışında her hangi bir yan etkisi yoktur.